O firmie

Firma ARES powstała 1 czerwca 1999r. jako mała firma rodzinna. Właścicielami są bracia Michał i Maciej Maciołek. Korzystając z wiedzy i doświadczeń lekarzy weterynarii, w tym Głównego Lekarza Weterynarii, prof. dr hab. Henryka Maciołka, stworzyli przedsiębiorstwo, które z czasem stało się jednym z wiodących producentów w branży żywienia zwierząt w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji sterylizowanych, bogatych w mięso kiełbas i batonów dla kotów i psów, z główną marką z segmentu super premium – AMBASADOR.

Proces technologiczny oparty jest na przerobie wyłącznie produktów najwyższej jakości, bez dodatku jakichkolwiek substancji konserwujących, barwiących, czy zapachowych. Sukces rynkowy firmy ARES opiera się w dużej mierze na opracowaniu autorskiego systemu sterylizacji w niskiej temperaturze połączeniu i inwestycji w bardzo nowoczesny park maszynowy. Pozwoliło to nie tylko dać produkt wysokiej jakości przy zachowaniu konkurencyjnej ceny, ale również wyróżnić się smakiem i bogactwem wartości odżywczych wyrobów, w pełni spełniających żywieniowe potrzeby zwierząt domowych

Firma ARES obecna jest na polskim rynku i wielu krajach europejskich, z silnymi markami własnymi w kategoriach ekonomicznych, premium i super premium, jak również produktami dla sieci handlowych i supermarketów. Aktualnie produkuje i dostarcza do klientów średnio kilkaset ton karmy miesięcznie. Produkujemy też karmy w puszkach, makarony i musli dla zwierząt.

Proces technologiczny

Technologia produkcji naszych karm to klucz naszego sukcesu. Bezpośrednia współpraca z zakładami mięsnymi pozwala nam pozyskiwać surowiec najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach. Opracowanie naszego autorskiego procesu sterylizacji sprawiło, że mogliśmy wyeliminować sztuczne dodatki, jak konserwanty, stabilizatory, chemiczne aromaty czy barwniki. Jednocześnie nasze kiełbasy mogą być przechowywane w warunkach pokojowych bez utraty walorów smakowych i jakościowych nawet przez rok od wyprodukowania!
Szczycimy się, że głównym składnikiem wszystkich naszych wyrobów jest dobrej jakości mięso i inne składniki pochodzenia zwierzęcego, a dodatki, które stosujemy - warzywa, czy zboża - są naturalne i bogate w witaminy i minerały.
Gwarantujemy, że produkowane u nas karmy, zarówno marki własne, jak i te na zlecenie sieci handlowych, dzięki stałemu nadzorowi weterynaryjnemu, spełniają najwyższe standardy.

Polityka jakości

W firmie ARES Bracia Maciołek naszym nadrzędnym celem jest produkcja karmy dla zwierząt o najwyższym poziomie jakości. Od lat staramy się sprostać potrzebom i wymaganiom naszych Klientów, ciągle udoskonalając procesy produkcji i dystrybucji. Pracujemy pod stałym nadzorem weterynaryjnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Strategicznymi celami jakościowymi Firmy ARES Bracia Maciołek są:

 • produkcja karmy dla zwierząt na niezmiennie wysokim poziomie, po konkurencyjnych cenach
 • kompleksowa obsługa, zgodnie z oczekiwaniami klienta
 • terminowość dostaw
 • stały rozwój firmy i produktów
 • posiadanie profesjonalnego, zaangażowanego zespołu pracowników
 • ciągłe doskonalenie i zapobieganie błędom zanim się pojawią

Wyznaczone cele osiągamy przez:

 • ocenę potrzeb klientów
 • staranny dobór i współdziałanie z dostawcami
 • ustawiczną poprawę jakości wyrobów
 • stosowanie surowców i materiałów o standardzie jakości i higieny gwarantującym ustaloną jakość wyrobów
 • wprowadzanie postępu technicznego oraz technologicznego w oparciu o doświadczenia branży w kraju i za granicą
 • ciągłe szkolenie i doskonalenie kwalifikacji personelu oraz działania na rzecz zadowolenia pracowników
 • spełnienie wymagań dotyczących ochrony środowiska

Logistyka dostaw

Dostarczamy towar do kontrahentów na terenie całego kraju i kilku krajów europejskich. Posiadamy własną flotę samochodów-chłodni, umożliwiającą dostawę hurtowych ilości naszych wyrobów w odpowiedniej jakości bez względu na warunki pogodowe. Mniejszym odbiorcom oraz klientom z zagranicy oferujemy pomoc w organizacji transportu z wybranymi przewoźnikami. Realizujemy zamówienia już od 1 palety wybranego asortymentu.