O firmie

Firma ARES powstała 1 czerwca 1999r. jako mała firma rodzinna. Właścicielami są bracia Michał i Maciej Maciołek. Korzystając z wiedzy i doświadczeń lekarzy weterynarii, w tym Głównego Lekarza Weterynarii, prof. dr hab. Henryka Maciołka, stworzyli przedsiębiorstwo, które z czasem stało się jednym z wiodących producentów w branży żywienia zwierząt w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji sterylizowanych, bogatych w mięso kiełbas i batonów dla kotów i psów, z główną marką z segmentu super premium – AMBASADOR.

Proces technologiczny oparty jest na przerobie wyłącznie produktów najwyższej jakości, bez dodatku jakichkolwiek substancji konserwujących, barwiących, czy zapachowych. Sukces rynkowy firmy ARES opiera się w dużej mierze na opracowaniu autorskiego systemu sterylizacji w niskiej temperaturze połączeniu i inwestycji w bardzo nowoczesny park maszynowy. Pozwoliło to nie tylko dać produkt wysokiej jakości przy zachowaniu konkurencyjnej ceny, ale również wyróżnić się smakiem i bogactwem wartości odżywczych wyrobów, w pełni spełniających żywieniowe potrzeby zwierząt domowych

Firma ARES obecna jest na polskim rynku i wielu krajach europejskich, z silnymi markami własnymi w kategoriach ekonomicznych, premium i super premium, jak również produktami dla sieci handlowych i supermarketów. Aktualnie produkuje i dostarcza do klientów średnio kilkaset ton karmy miesięcznie. Produkujemy też karmy w puszkach, makarony i musli dla zwierząt.